< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

Popes skolēni apmeklē izrādi “Polianna”

Vai jūs zināt, kā katrā dienā saskatīt prieku, lai visi būtu priecīgi? Atbildi 26. septembrī Popes skolas skolēni teātra namā “Jūras vārti” devās meklēt Dž. Dž. Džilindžera režisētajā Liepāja teātra izrādē bērniem “Polianna”. Pirms izrādes bijām liecinieki Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja un Liepājas teātra direktora nodomu protokola parakstīšanas brīdim, kas nozīmē, ka liepājnieku iestudētās izrādes redzēsim Ventspilī arī turpmāk.
Polianna ir vienpadsmit gadus veca meitene, kura zaudējusi gan māti, gan tēvu. Viņa ierodas kādā depresijas māktā pilsētā pie savas krustmātes Pollijas, kura uzņemas meitenes audzināšanu. Šajā pilsētā lielākoties visi iedzīvotāji ir drūmi, nerunīgi. Taču Poliannai ir labs padoms – viņas tētis ir iemācījis meitai prieka spēli, katrā drūmā brīdī saskatīt kaut nedaudz prieka. Izrādes noslēgumā, kad Polianna pati ir ļoti slima, visi pieaugušie atver savas sirdis priekam un mīlestībai un izdziedina meiteni. Kārļa Lāča komponētā “Prieka dziesmiņa” atskanēja tik daudz reižu, ka mājupceļā gribējās to visu laiku dungot.
“Man patika viss! Tikai man nepatika, ka citi bērni, kad Polianna mācīja atkal prieka dziesmiņu, sauca – nē!” (Elza, 4. klase).
“Bija bēdīgi, kad Poliannu notrieca mašīna. Smieklīgas bija lielās mušas, kas lidoja pa skatuvi.” (Vitālijs, 4. klase).
“Tas ir ļoti sirsnīgs teātris!” (Toms, 4. klase).
“Man bija žēl Poliannas, jo krustmāte neļāva viņai priecāties. Tas ir svarīgi – priecāties.” (Katrīna, 7. klase).
“Šī izrāde ir mīlestības pilna. Polianna, kura bija zaudējusi vecākus un kurai bija grūti, vairoja prieku citiem.” (Roberts, 7. klase).
“Mums izrādes laikā bija jāraud, cik ļoti žēl bija Poliannas, kad viņa cieta avārijā un nevarēja pastaigāt!” (Sonora un Līga, 5. klase).
“Un tad sākās izrādes mana vismīļākā daļa – atbrauca ārsts un krustmāti Polliju noskūpstīja!” (Marta, 5.klase).
“Man izrāde ļoti, ļoti patika, es gribētu to redzēt vēlreiz, jo tā patiešām bija skaista! Tikai mani kaitina tas, ka ir skolēni, kuri izrādes laikā sarunājas, skaļi klaigā un traucē skatīties.” (Evelīna, 6. klase).
Paldies aktieriem par sirsnīgo izrādi, saka Popes skolas skolēni un skolotājas!

Projekta “Latvijas skolas soma”
koordinatore L. Kiršteine.