< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

Digitālajā foto darbnīcā

“Mēs jau sen to gribējām apgūt”, sacīja Popes pamatskolas skolēni, atgriežoties no Ventspils Digitālā centra, kur piedalījās radošo tehnoloģiju darbnīcā. Nodarbības laikā skolēni izvēlējās fotogrāfiju, kurā trīs līdz piecas personas izvietotas gan priekšplānā, gan otrajā plānā. Uzdevums – pārveidot fotogrāfiju tā, lai katram personāžam mainītos viņa izskats.

Uzdevums sākumā liekas viegls, bet  jāievēro gan rakurss, lai galva neskatās uz citu pusi nekā atrodas ķermenis, gan  jāsalāgo toņi. Vēl jāievēro tas, ka pirmie jāpārveido otrajā plāna stāvošie. Skolēni apguva dažādas dzēšanas tehnikas, lai jaunais “mākslas darbs” izskatītos reāls. Jaunie darbi izdevās gan ļoti precīzi, gan arī kļūdaini, tāpēc pēc nodarbības bērni izteica vēlmi pilnveidot prasmes arī mākslas stundās.

Skolotāja G. Žeimunde