< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

Piedzīvojums Aizspogulijā un iluzionisma teātrī Mystero

Popes pamatskolas skolēni šopavasar virtuāli devās uz cirka izrādi un Iluzionisma muzeju. Jaunāko klašu skolēni kopā ar  Alisi nokļuva Aizspogulijā, kur satikās ar Marta Zaķi, Cepurnieku un citiem personāžiem no grāmatas “Alise Brīnumzemē”. Šis izrādes tapšanā piedalījušies izcili Latvijas mākslinieki, tērpus radījusi Elita Patmalniece,  Dailes teātra šuvēji, parūku meistari darinājuši kostīmus, Nacionālā teātra meistari , butafori, galdnieki- skatuves dekorācijas. Izrādē apvienojušies dažādu valstu un dažādu tautību mākslinieki, bet vizuālo videomākslas materiālu izstrādājuši iluzionisti Pecolli.
Bērniem ļoti patikuši akrobātu triki, dažādās pārvērtības un jocīgie atgadījumi ar Alisi.

Vecāko klašu skolēni virtuāli apmeklēja Iluzionisma muzeju Mystero, kuru izstaigāja Daces Pecolli vadībā. Katra muzeja telpa stāsta par kādu  posmu iluzionisma vēsturē, iepazīstina ar pasaules slaveniem un Latvijā zināmiem iluzionistiem.  Skolēni bija pārsteigti, ka Latvijā jau tik sen ir bijuši ļoti aizraujošu triku meistari.
Visi aizrautīgi mēģināja parādīt trikus, kurus mācīja Enriko Pecolli, žēl, ka to bija tik maz. Vienprātīgi visi skolēni atzina, ka klātienē šie pasākumi būtu daudz aizraujošāki un viņi vēlētos to arī piedzīvot.

Projekta “Latvijas skolas soma” koordinatore L. Kiršteine