< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

Popes pamatskolas pasākumi oktobrī

Popes pamatskolas pasākumi oktobrī

2022-10-24, 14.37

Popes skolas skolēni oktobrī “atvēra” “Latvijas Skolas somu” un no tās “izņēma” divus interesantus pasākumus.
13. oktobrī uz koncertzāli Latvija posās 1.–5. klašu skolēni, lai piedalītos piedzīvojumā Garšu karalistē. Un tas patiesi bija piedzīvojums, jo Jānītim garšoja tikai saldumi, taču, pasaku klausoties, viņš izgaršoja gan sāļu, gan rūgtu, gan asu, gan skābu.

Trīsdemit septiņas sajūsmu pilnas atziņas par piedzīvoto. Lūk, dažas no tām:

 “Man vislabāk patika Pipars, jo viņš spēlēja elektrisko ģitāru. Čupačups bija Normunds Rutulis. Tagad zinu, ka jāēd veselīgi. Karameles tik skaisti dejoja. Garšu karaliste ir ļoti jauka vieta.  
Čupačups nobučoja skolotāju, ka šmaukstēja vien! Mēs devām māksliniekiem puķes un sitām pieci! Pirmajā rindā sēdēt ir labi, visu var redzēt un dzirdēt. Man patika viss. Un koncertzāle ir satriecoša! Es ļoti gribu vēlreiz aizbraukt uz koncertzāli.”

Saņemot šādas atsauksmes, pārņem patiess prieks, ka izdevies bērniem un arī skolotājām radīt jautru pēcpusdienu.

20. oktobrī 6.–9. klases brauca pārlūkot krājumus Latvijas Lauksaimniecības muzejā Talsos.  Atzīstos, es nezināju, ka Talsos ir tik iespaidīgs un interesants muzejs. Plašajās zālēs varēja gan izpētīt, gan izbaudīt mūsu senču darbu procesus.  Linu  mīstīšanas iekārta, dažādi gludekļi, veļas mašīnas, lauksaimniecības tehnika no sendienām, kuļmašīna, piena separatori,  krējuma kulšanas bunduļi, nēši, drenu cauruļu gatavošanas mašīna… Visu nemaz nevar uzskaitīt. Skolēni bija ļoti ieinteresēti, jo paši varēja izmēģināt malt graudus, griežot dzirnas, šķirot graudus no zirņiem, sēdēt traktoros, ieelpot seno eļļas smaržu, kas kādam likās tik dievīga.

Zēni prātoja, ka būtu gribējuši vēl par katru tehnikas vienību uzzināt vairāk un vairāk. Īpašu uzmanību piesaistīja kāda talsenieka mazo automodelīšu privātkolekcija.

 Ja esat Talsos, aizbrauciet uz muzeju, jo  muzeja ēkā,  plašajā angārā,  muzeja teritorijā varēsiet apskatīt gan senču darbarīkus, gan savas bērnības automašīnas, motociklus, riteņus, traktorus, gan jaunieši izprast padomju laika tehniku!

 Iniciatīvas “Latvijas Skolas soma” koordinatore L. Kiršteine

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm