< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

Gadsimta jubileju Popē sagaidījusi Marija Višķere

Gadsimta jubileju Popē sagaidījusi Marija Višķere

2022-11-22, 15.07

Novadā atkal ir simtgadniece! Savu skaisto dzīves jubileju ”Grundmaņu” mājās sagaidījusi Marija Višķere, dzimusi Kroje. Lotes un Fridriha ģimenē bija septiņi bērni, bet nu dzīvajos palikusi tikai Marija, kurai laulībā ar vīru Frici piedzima divi dēli.
Laimonis pāragri tika aizsaukts mūžībā, bet viņa brālis Arturs, kurš ikdienā dzīvo Rīgā, regulāri apciemo māmuļu un palīdz viņai. Ikdienā par Mariju gādā aprūpētāja Gunta, bet, kad atbrauc Arturs un apsēžas virtuvē, lai uzvārītu zupu, mamma ir līdzās un saka, kas un kā darāms.

Humorpilnais gaviļnieces dēls, kuram pašam ir 74 gadi, teic, ka mamma ir ļoti mierīgs cilvēks – no viņas nekad nav dzirdēti skarbi vārdi, turklāt Marija visās dzīves situācijās paļaujas uz Dievu, rodot Viņā stiprinājumu un spēku. Jubilāre slikti redz un dzird, bet aizvien ir viesmīlīga un, kad pie viņas ieradās novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks, Popes pagasta pārvaldnieks Mārtiņš Libkovskis, Sociālā dienesta vadītājas vietniece Sandra Citoviča un domes deputāts Agris Bileskalns, aicināja cienāties ar svētku kūku un sirsnīgi pateicās par ziediem un pašvaldības dāvanu – 200 eiro. Tos viņa saņems arī katrā nākamajā dzimšanas dienā.

“Es jūtos labi, ja pati un mani bērni ir veseli un viņiem ir darbs,” teica ilgdzīvotāja. Viņa ir sagaidījusi četrus mazbērnus un piecus mazmazbērnus, arī vienu mazmazmazbērnu. Tuvinieki Mariju raksturo kā ļoti strādīgu un saticīgu, labestīgu cilvēku, spēka gados viņai ļoti patika rosīties dārzā, adīt un lasīt, bet nu laiks tiek īsināts, kavējoties atmiņās.
Tās bieži aizved pie dēla Laimoņa un vīra Friča, ar kuru kopā nodzīvoti 40 gadi. “Mammas mūžs nav bijis viegls, bet viņa nav sūdzējusies,” nosaka dēls Arturs, vēlot mammai labu veselību un saskandinot ar viņu šampanieša glāzi.   

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiptināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par izmantotajām sīkdatnēm
Privātuma politika